کارگزار | اولین و بزرگترین پلتفرم سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک ارز
کارگزار | اولین و بزرگترین پلتفرم سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک ارز
تنها کارگزار معتمد و رسمی پارسی زبانان در بازار ارز و بورس بین الملل
سوالات متداول کاربران و سرمایه گذاران
✓ بخش افتتاح حساب سپرده
1
چگونه در بانک آنلاین کارگزار حساب سپرده سرمایه گذاری افتتاح کنم؟
برای افتتاح حساب سپرده ، ابتدا باید در پلتفرم کارگزار عضو شوید . پس از تکمیل مراحل عضویت و فعالسازی حساب کاربری ، تمامی قابلیت های مرتبط با افتتاح حساب در انواع حساب های سرمایه گذاری بانک آنلاین کارگزار برای شما فعال خواهد شد.
2
چه تعداد حساب کاربری می توانم در بانک کارگزار افتتاح کنم؟
شما می توانید تنها یک حساب کاربری در پلتفرم کارگزار ایجاد نمایید. برای کسب درآمد بیشتر نیز می توانید لینک معرفی و عضو گیری اختصاصی خود از حساب کاربری خود دریافت کرده و آن را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.برای آگاهی از نحوه برخورد با متخلفان بخش قوانین و مقررات کارگزاری را ببینید.
3
بانک کارگزار چه واحد های پول و درگاه های پرداختی را جهت سرمایه گذاری در حساب های سپرده می پذیرد؟
شما می توانید در حال حاضر و طبق مقررات کارگزاری ، فقط و فقط ارز " دلار " را در حساب سپرده خود و از طریق دو درگاه پرداخت "بانک بین المللی پرفکت مانی" و یا شبکه جهانی بیت کوین .سرمایه گذاری یا برداشت نمایید
4
حداقل میزان سرمایه گذاری در "بانک آنلاین کارگزار" چقدر است؟
شما می توانید برای شروع کار و آشنایی با سیستم بانک آنلاین کارگزار و نحوه سوددهی با حداقل سرمایه 10 دلار سرمایه گذاری خود را آغاز نمایید و کم کم سرمایه خود را رشد دهید.
5
حداکثر میزان سرمایه گذاری در "بانک آنلاین کارگزار" چقدر است؟
حداکثر میزان سرمایه گذاری طبق قوانین کارگزاری در حال حاضر در طرح سپرده بلندمدت VIP و مبلغ 10 میلیون دلار می باشد.
6
آیا می توان چندین حساب سپرده در یک طرح و یا دیگر طرح های سپرده بانک آنلاین کارگزار توسط یک حساب کاربری افتتاح کرد؟
بله ، شما می توانید به هر میزان که تمایل دارید حساب های سپرده گوناگون با مبالغ و سوددهی های متنوع و یا یکسان ایجاد نمایید و در این مورد هیچ گونه منع و محدودیتی از سوی کارگزاری وجود نخواهد داشت.
7
آیا می توانم حساب سپرده خود را قبل از اتمام مدت زمان طرح بسته و مبلغ سپرده خود را دریافت کنم؟
طبق قوانین کارگزاری و صنف کارگزاران بین الملل در بازار ارز ، متاسفانه این امکان وجود ندارد و طبق قرارداد شما با کارگزاری در طرح های سپرده ، سرمایه گذار تعهد می کند که تا مدت معینی ، سرمایه خود را در حساب کاربری خود قرار داده و سود خالص و مجزای از سرمایه خود را بصورت روزانه مطابق طرح تعرفه سپرده دریافت نماید و پس از زمان اتمام طرح ، مبلغ سپرده آزاد شده و قابل برداشت خواهد بود و به آن مبلغ تا زمانی که حساب سپرده دیگری با آن افتتاح نگردد سودی تعلق نخواهد گرفت.
8
چگونه در پلتفرم کارگزار حساب سپرده سرمایه گذاری افتتاح کنم؟
ابتدا می بایست در بانک کارگزار ثبت نام کنید و سپس با اطلاعات ورود خود (نام کاربری ، کلمه عبور) وارد حساب کاربری خود در کارگزاری شده و در نهایت با انتخاب گزینه " سپرده گذاری " و انتخاب طرح سپرده مورد نظر خود و همچنین انتخاب نوع پرداخت وجه مورد نظر جهت واریز و برداشت از حساب کارگزاری ، و با پرداخت مبلغ مورد نظر خود بصورت تمام اتوماتیک حساب های سپرده سرمایه گذاری یکسان و یا متفاوت ایجاد نمایید.
9
اطلاعات مربوط به سپرده ها و سودهای حاصله از آنها در کدام بخش از حساب کاربری قابل مشاهده است؟
تمامی اطلاعات مربوط به سپرده های شما و سودخالص حاصله از هر طرح در بخش " سپرده ها - Deposits " در حساب کاربری سرمایه گذاران قابل رویت خواهد بود
✓ بخش برداشت از حساب سپرده
10
اگر در هفته پایان هفته درخواست برداشت از حساب را بدهم ، باید تا شروع اولین روز کاری هفته بعد صبر کنم؟
خیر ، تمامی درخواست های برداشت از حساب همه روزه از 4 ساعت تا نهایاتا 12 ساعت پس از ثبت درخواست برداشت پردازش شده و حساب بانکی شما در همان روز شارژ خواهد شد.
11
چرا درخواست برداشت از حساب من ، لغو شده است؟
احتمالا شما شیوه پرداختی غیر از پرداخت های استاندارد بانک کارگزار را انتخاب کرده اید.توجه فرمایید تمامی تراکنشات مالی وبسایت کارگزار از طریق دو درگاه بانکی تایید شده BITCOIN و PerfectMoney انجام خواهد گرفت و شما تنها با درگاه پرداختی که اقدام به افتتاح حساب سپرده کرده اید اجازه برداشت سود سپرده را خواهید داشت و امکان تغییر درگاه پرداختی وجود ندارد.برای مثال اگر با بانک پرفکت مانی پرداخت می کنید ، نمی توانید سود حساب سپرده خود را به بیت کوین دریافت نمایید و می بایست از طریق همان بانک PerfectMoney دریافتی خود را انجام دهید.
12
حداقل میزان برداشت از حساب در "بانک آنلاین کارگزار" چقدر است؟
حداقل میزان برداشت از حساب بانک آنلاین کارگزار مبلغ $ 0.1 می باشد و برای حداکثر میزان برداشت از حساب ، هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.
13
آیا کمپانی کارگزار مبلغی را به عنوان کارمزد برای سپرده گذاری و یا برداشت از حساب از سرمایه گذاران دریافت می کند؟
خیر ، کمپانی هیچگونه کارمزدی برای انواع تراکنشات مالی داخل وبسایت کارگزاری از سپرده گذاران دریافت نخواهد کرد.
✓ بخش همکاران ما و عضو گیری
14
چگونه می توانم اطلاعاتی در رابطه با دعوت کننده ام به مجموعه بانک کارگزار بدست بیاورم؟
در ابتدا و در قسمت ثبت نام در کارگزاری شما می توانید به وضوح و در قسمت Upline یا دعوت کننده ، نام کاربری فرد مورد نظر را ببینید.همچنین پس از تکمیل فرآیند ثبت نام خود و ورود به بخش حساب کاربری ، در قسمت "زیرشاخه ها - Referrals" ، تمامی اطلاعات مربوط به سرشاخه و زیرشاخه خود را در پلتفرم بانک آنلاین کارگزار مشاهده کنید.
15
آیا می توانم سرشاخه خود را حذف و یا با کاربری دیگر تعویض نمایم؟
متاسفانه این امکان بصورت پیشفرض در حساب کاربری شما وجود ندارد و می بایست به این منظور به "پشتیبانی بانک کارگزار" تیکت ارسال نموده و یا با ایمیل پشتیبانی به آدرس [email protected] مکاتبه نمایید.
16
از کدام بخش می توانم لینک زیرمجموعه گیری خود را دریافت نمایم؟
شما می توانید لینک اختصاصی زیرمجموعه گیری خود را در حساب کاربری خود و در بخش "حساب کاربری - Account" و در پایین صفحه و کادر اطلاعات زیرمجموعه ها دریافت نمایید.
17
چه کسی مدیریت سرمایه ها را در مجموعه بانک آنلاین کارگزار برعهده دارد؟
مدیریت سرمایه در بانک کارگزار توسط تیمی متشکل از برترین متخصصین بورس و نخبگان اقتصاد انجام می شود که با استفاده از الگوریتم های بسیار پیشرفته و اختصاصی و منحصر بفرد با سرمایه شما در بازار جهانی تجارت کرده و برای شما سود سپرده روزشمار خالص و قابل توجهی را فراهم می دارند.
✓ بخش اطلاعات حساب کاربری
18
چطور می توانم شماره کیف پول خود را تغییر دهم؟
اگر شما در زمان ثبت نام اطلاعات مربوط به کیف پول های خود را (PerfectMoney , Bitcoin) پر کرده اید ، پس از تکمیل فرآیند ثبت نام ، متاسفانه امکان تغییر اطلاعات مربوط به کیف پول شما بصورت پیشفرض در حساب کاربری شما وجود ندارد ، اما می توانید برای این کار با "پشتیبانی بانک کارگزار" مکاتبه نمایید.
19
چطور می توانم آدرس ایمیل خود را تغییر دهم؟
متاسفانه امکان تغییر اطلاعات مربوط به آدرس ایمیل شما بصورت پیشفرض در حساب کاربری شما وجود ندارد ، اما می توانید برای این کار با "پشتیبانی بانک کارگزار" مکاتبه نمایید.